Warsztaty videochirurgii

Operacje przepuklin brzusznych

Dnia 3 kwietnia 2017 r. w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny odbyły się warsztaty videochirurgii. Na zaproszenie koordynatora oddziału chirurgicznego ogólnego dr n. med. Jarosława Szymczuka szpital gościł chirurgów z Kliniki Chirurgii Ogólnej Warszawskiego Centralnego Szpitala Klinicznego w osobach: dr Janusza Świątkiewicza i  dr  Dariusza Tomaszewskiego. W warsztatach uczestniczyli też chirurdzy z Białegostoku i Węgrowa.

Celem wspólnych operacji było doskonalenie techniki operacji tzw. "trudnych przepuklin" brzusznych. Przeprowadzono trzy operacje: dwie dotyczyły przepuklin pooperacyjnych i jedna przepukliny pachwinowej. Wszystkie operację były przeprowadzone metodą laparoskopową, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, którym od roku dysponuje wysokomazowiecki szpital.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, podniesienia kwalifikacji, a efekt szkolenia przyniesie wymierne korzyści pacjentom wymagającym tego typu zabiegów operacyjnych .

Red. M.Pabich

• 11 kwiecień 2017 08:46