Oddział Pediatryczny

Personel oddziału:

Koordynator : lek. med. Lidia Truskolaska - specjalista II st. z pediatrii

P.O. Pielęgniarki oddziałowej:Lic. piel. Katarzyna Kwiatkowska 

Personel lekarski: lek. med. Beata Włostowska - specjalista II st. z pediatrii

                              lek. med. Sebastian Skarzyński- specjalista II st. z pediatrii

Personel pielęgniarski:

W oddziale pracuje 6 wykwalifikowanych pielęgniarek. 2 pielęgniarki z tytułem mgr pielęgniarstwa i specjalizacją pediatryczną, 2 pielęgniarki z tytułem licencjata pielęgniarstwa oraz 2 starsze pielęgniarki.

Dane kontaktowe:

(86) 477 54 28 – Lekarz Kierujący Oddziałem

(86) 477 54 22 – Gabinet lekarski

(86) 477 54 56 – Dyżurka pielęgniarek

 

Charakterystyka działalności oddziału

          Oddział Pediatryczny Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem jest oddziałem 15 – sto łóżkowym leczącym dzieci w wieku od 1 miesiąca życia do 18 – stu lat. Jesteśmy oddziałem pierwszego kontaktu, w którym leczone są dzieci z zakażeniami dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, udzielana jest pomoc w nagłych zachorowaniach i zaostrzeniach chorób przewlekłych, wykonywana jest wstępna diagnostyka w oparciu o zaplecze diagnostyczne szpitala (USG, RTG, laboratorium analityczne i mikrobiologiczne oraz pracownia endoskopowa).   

         Oddział dysponuje salami dwu, trzy i czteroosobowymi, które wyposażone są w nowe wygodne łóżka i sprzęt    przystosowany do pielęgnacji najmłodszych pacjentów. Oddział jest otwarty na potrzeby dzieci i przystosowany do   pobytu rodzica z dzieckiem podczas całej hospitalizacji. Rodzic może towarzyszyć pacjentowi podczas wszystkich zabiegów pielęgnacyjno – leczniczych.

         Staramy się otaczać życzliwością i fachową opieką naszych pacjentów i ich rodziców. Na każdej sali towarzyszą dzieciom kolorowe rysunki, które zapewniają przyjazne otoczenie i odwracają uwagę pacjenta od niezbędnych zabiegów podczas hospitalizacji.W oddziale powstał „Bajkowy kącik” w którym dzieci spędzają czas na zabawie. Nasi pacjenci mogą w nim rysować oraz czytać i oglądać kolorowe książeczki którymi dysponujemy. Wszystko to ma na celu, aby pobyt dziecka i rodzica w szpitalu był jak najmniej stresujący.