OTWARCIE ODDZIAŁU CHIRURGII OGÓLNEJ

Otwarcie Oddziału Chirurgii Ogólnej

W dniu 14 czerwca 2021 r. do użytkowania został oddany Oddział Chirurgii Ogólnej. Modernizacja oddziału została przeprowadzona w ramach zadania „Rozbudowa i modernizacja Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem – etap IV”, którego całkowity koszt to ponad 22 mln złotych. W otwarciu Oddziału uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz państwowych, m.in. Senator Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu wysokomazowieckiego. Jako przedstawiciele środowiska medycznego swoją obecności zaszczycili również Konsultant Województwa Podlaskiego w dziedzinie chirurgii ogólnej prof. dr hab. n. med. Bogusław Kędra oraz Konsultant Województwa Mazowieckiego w dziedzinie chirurgii naczyniowej prof. dr hab. n. med. Piotr Ciostek.

Od lat Oddział Chirurgii Ogólnej stanowi integralną część Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Zapewnia wielospecjalistyczną pomoc chirurgiczną. Pracownikami
są wyłącznie doświadczeni chirurdzy oraz pielęgniarki, otaczający troskliwą opieką każdego
pacjenta. Naszym chorym zapewniamy najlepsze możliwe warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych oraz kompleksowe podejście.

Odział Chirurgii świadczy pełen zakres klasycznego leczenia operacyjnego oraz leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych technik laparoskopowych. Posiadamy wieżę laparoskopową z obrazowaniem 4K, co zwiększa precyzję i bezpieczeństwo w takcie zabiegu. Oddział ponadto specjalizuje się w operacjach tarczycy, gdzie każdego roku wykonywanych jest ponand 450 operacji przy użyciu nowoczesnego neuromonitoringu co daje Oddziałowi I miejsce na Podlasiu.

Szczegóły zadania:

Nazwa zadania: „Rozbudowa i modernizacja Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem – etap IV”

Termin realizacji: grudzień 2019 – wrzesień 2022

Wartość zadania: 22 779 810,17 Pln, w tym