Niebieska Karta

Nie wolno biernie się przyglądać, kiedy ktoś wyrządza krzywdę drugiej osobie. Nie można godzić się na złe traktowanie, ból i cierpienie. Nikt nie zasługuje na to, by być bitym i znieważanym - czy to kobieta, czy dziecko, czy osoba starsza, czy niepełnosprawny.

25 czerwca 2019 roku miało miejsce spotkanie pracowników Szpitala Ogólnego z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Zebranym  przybliżono schemat postępowania w przypadku stwierdzenia symptomów przemocy .

Przemoc  to przestępstwo. Jak pomagać ofiarom przemocy? Pracownicy ochrony zdrowia  uprawnieni są do inicjowania procedury zakładania Niebieskiej Karty. Pozostając w bezpośrednim kontakcie z pacjentami mają możliwość wstępnej identyfikacji i rozpoznania krzywdzenia, mogą szybko zareagować.

red. M.Pabich

• 25 czerwiec 2019 14:48