OTWARCIE ODDZIAŁU PEDIATRII

W dniu 28.06.2021 r. w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem do użytku, po trwającej kilka miesięcy modernizacji, został oddany Oddział Pediatryczny, w którym diagnozuje się i leczy większość chorób wieku dziecięcego. W uroczystym otwarciu i poświęceniu wyremontowanych pomieszczeń udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz państwowych, m.in. Senator Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński, Wice Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Waldemar Kikolski, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko, Burmistrz Miasta Ciechanowiec Eugeniusz Święcki, Wójt Gminy Nowe Piekuty Marek Kaczyński, Wójt Gminy Kobylin Borzymy Dariusz Sikorski, członkowie Komisji Rozwoju, Promocji i Finansów Rady Powiatu Wysokomazowieckiego z przewodniczącą Cecylią Szmurło na czele oraz członkowie Komisji Rolnictwa, Ochrony Zdrowia i Porządku Publicznego z przewodniczącym Stanisławem Olędzkim na czele.

Na oddziale wydzielono odcinki dla dzieci młodszych i starszych, zgodnie z nową aranżacją pokoje zyskały łazienki, co znacząco podniesie komfort pobytu najmłodszych pacjentów i ich opiekunów. Do dyspozycji rodziców przeznaczona jest również kuchnia ze wszelkimi potrzebnymi udogodnieniami.

Przeszklone ściany pomiędzy pokojami dla najmłodszych, a dyżurką pielęgniarek zapewniają stałą obserwację i zwiększają bezpieczeństwo przebywających tam dzieci. Barwny wystrój sal – kolorowe łóżka, fotele, szafki i ściany – to wszystko sprawi, że dzieciom, które będą leczone w Naszym Oddziale przyjemniej upłynie czas powrotu do zdrowia.

Dzięki zatrudnionej na Oddziale profesjonalnej kadrze medycznej i miłej atmosferze, najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu, będą szybko wracać do zdrowia otoczeni najwyższej jakości opieką.  

  • 28 czerwiec 2021 15:23
  • Drukuj