Praktyczne rady dla osób wyjeżdżających do sanatorium

Osoba, która dostaje list z NFZ koniecznie musi zadzwonić pod podany w piśmie numer do właściwego sanatorium i podać aktualny numer swojego telefonu. To absolutnie konieczne, żeby przed wyjazdem mieć wykonany test i uzyskać informację o jego wyniku. Do takiego kontaktu można podać numer telefonu komórkowego, stacjonarnego albo numer bliskiej nam osoby, która na pewno odbierze połączenie i przekaże nam wiadomość.

Jednostka sanatorium wprowadza dane osoby do systemu EWP i tylko na tej podstawie dokonujemy rejestracji do punktu mobilnego.

Umawiamy się na wykonanie testu. W liście z NFZ będzie umieszczona lista mobilnych punktów pobrań wymazów w kierunku koronawirusa. Tych punktów w województwie podlaskim jest 12, głównie przy szpitalach powiatowych, w Białymstoku przy Centrum Onkologii i szpitalu MSWiA. W informacji są podane adresy, dni i godziny pobrań i numery telefonów do kontaktu.

W Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem punkt pobrań pracuje codziennie od godziny 15.00 do 17.00 - wymazy pobierane są tylko po uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 602382054.

     „Osoba, która dostaje list z NFZ koniecznie musi zadzwonić pod podany w piśmie

            numer do sanatorium i podać aktualny numer swojego telefonu.

To absolutnie konieczne, żeby przed wyjazdem mieć wykonany test na koronawirusa

i uzyskać informację o jego wyniku”

Pacjent powinien zgłosić się na taki test najwcześniej 6 dni przez planowanym wyjazdem. Informację o wyniku testu i o tym, czy może jechać do sanatorium, otrzyma z sanatorium, telefonicznie, nie później niż 48 godzin przed rozpoczęciem turnusu.

W przypadku wyjazdu do sanatorium dziecka i osoby dorosłej jako opiekuna, test musi wykonać zarówno dziecko, jak i opiekun.

Wszystkie osoby uprawnione do badania będą w specjalnej bazie, z której korzystają mobilne punkty pobrań. Nie trzeba mieć ze sobą żadnych skierowań. Na pobranie wymazu trzeba się będzie zgłosić tylko z dowodem tożsamości i numerem PESEL.

  • 9 czerwiec 2020 08:59
  • Drukuj