Szpital Ogólny w Wysokie Mazowieckiem finalistą w konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości Inspiracje 2023

W dniu 05.10.2023 r. podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody w 6. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”.  Konkurs promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające w ochronie zdrowia, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali, a także na środowisko naturalne. Organizatorem Konkursu jest firma Idea Trade, koordynator Koalicji Bezpieczny Szpital Przyszłości. Wspólnie ze Starostą wysokomazowieckim i Centrum Medycznego Mavit zgłosiliśmy realizowany w ramach zwartego porozumienia projekt: "Zdrowe oczy seniorów powiatu wysokomazowieckiego -  edukacja na temat zaćmy, badania przesiewowe i zrealizowane operacje chorych, przykładem skutecznej współpracy samorządu ze Szpitalem na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa członków lokalnej społeczności w wieku powyżej 65 lat”. Porozumienie dało możliwość zoperowania zaćmy w ramach NFZ bez długich kolejek. Zoperowanie zaćmy jest niezbędne, pozwala na samodzielne i bezpieczne funkcjonowanie w środowisku pacjenta. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności. Pozyskano do badań niemal 250 seniorów (powyżej 65 roku życia), a 100 osób  zostało zakwalifikowanych do zabiegu, co pokazuje wagę tego typu przedsięwzięć.

Kapituła przyznała nam tytuł finalisty w kategorii Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia. Jesteśmy dumni z przyznanej nagrody, ponieważ potwierdza wysoką jakość naszych usług oraz wzorową współpracę z innymi podmiotami na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego.

Przypominamy, iż mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego, którzy ukończyli 65 rok życia mają możliwość darmowych konsultacji ze specjalistami Centrum Medycznego Mavit, które odbywają się w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem.

Badania dedykowane są osobom, które:

• Skończyły 65 rok życia;
  • Nie wykonywały dotychczas operacji zaćmy;

oraz zauważyły u siebie następujące objawy:

• Nieostre lub zamazane widzenie – niektóre osoby mają poczucie zabrudzonych szkieł okularowych;
  • Blaknące, ciemniejące lub żółknące kolory;
  • Zjawisko olśnienia lub nadwrażliwości przy patrzeniu na źródło światła;
  • Podwójne widzenie;

W przypadku potwierdzenia wystąpienia zaćmy, pacjent otrzyma skierowanie
na kwalifikacje oraz zabieg usunięcia zaćmy do Szpitala Specjalistycznego CM MAVIT
w Warszawie, w którym operacje usunięcia zaćmy w ramach ubezpieczenia NFZ wykonywane są już w ciągu jednego miesiąca od wpisania pacjenta na zabieg.

Dodatkowo pacjenci mają zapewniony transport na zabieg przez Centrum Medyczne Mavit  do Warszawy, a dzień po operacji przeprowadzane jest  badanie kontrolne przez specjalistów z Centrum Medycznego Mavit w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem.

Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem: 86 47 75 501 w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem.

Podczas zgłoszenia należy podać: imię, nazwisko, PESEL, adres, numer telefonu.

• 10 październik 2023 14:30