ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15.10.2024r.

„Czyste ręce mam, bo o zdrowie dbam”

Higiena rąk jest kluczowym działaniem w walce z rozprzestrzenianiem się infekcji. Codzienny kontakt z różnymi powierzchniami sprawia, że nasze dłonie stają się siedliskiem bakterii i wirusów. Poprawne mycie rąk przy użyciu wody i mydła to prosta, skuteczna metoda zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. W związku z tym z okazji obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk w Oddziale Pediatrycznym naszego Szpitala przeprowadzone zostały rozmowy edukacyjne z dziećmi i ich rodzicami na temat znaczenia mycia rąk w życiu codziennym. To była doskonała okazja, aby przypomnieć „małym pacjentom”, jak ważne jest mycie rąk dla naszego zdrowia. Pielęgniarki omówiły i przedstawiły dzieciom schemat prawidłowego mycia rąk, a następnie zastosowały go w praktyce.

Dzieci wykazywały się dużą znajomością zasad związanych z myciem rąk oraz chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach.

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy wprowadzać już od najmłodszych lat.

• 16 październik 2024 14:24