PIERWSZE BADANIA W PRACOWNI REZONANSU MAGNETYCZNEGO

Dziś pierwsi pacjenci wykonali w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem badania rezonansu magnetycznego realizowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Badania wykonują wykwalifikowani i doświadczeni technicy radiologii przy użyciu nowoczesnego aparatu firmy GE – jednego z czterech tego typu w kraju oraz pod nadzorem lekarzy specjalistów.

Rezonans magnetyczny to nieinwazyjne i przyjazne dla organizmu badanie pozwalające na ocenę stanu wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek. Badanie MR polega na oddziaływaniu polem magnetycznym na organizm. Jest niezwykle precyzyjne – wskazuje na zmiany chorobowe w układzie mięśniowym i szkieletowym, w tym również w szpiku kostnym. Umożliwia ocenę funkcjonowania naczyń krwionośnych i serca. W zależności od potrzeb diagnostycznych może być wykonany z podaniem kontrastu lub bez.

W Pracowni  wykonujemy rezonans magnetyczny m. in.  głowy, brzucha, kręgosłupa, stawów. W zależności od badanego obszaru cała procedura trwa od 20 do 60 minut.

Przypominamy, że na badanie do Pracowni Rezonansu należy zapisywać się w Centralnej Rejestracji Szpitala codziennie w dni robocze w godzinach 8.00-17.00, a także telefonicznie pod nr tel. 798-801-648 w godzinach od 10:00-14:00

Dokumenty wymagane do przeprowadzenie badania rezonansu magnetycznego:

• dokument tożsamości,
  • skierowanie na badanie,
  • wyniki wcześniejszych badań,
  • w przypadku wszczepionych jakichkolwiek implantów należy dostarczyć dokumentację medyczną oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do badań,
  • w przypadku badania z kontrastem należy posiadać aktualny (nie starszy niż 7 dni) laboratoryjny wynik poziomu kreatyniny.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Szpitalu Ogólnym to uzupełnienie kompleksowego procesu diagnostyki pacjenta, zarówno dla pacjentów przebywających na Oddziałach naszego Szpitala, jak i dla osób, które otrzymały skierowanie na tego typu badanie.