OTWARCIE ZMODERNIZOWANEGO I DOPOSAŻONEGO SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO ORAZ WSPÓŁPRACUJĄCYCH PRACOWNI DIAGNOSTYCZNYCH

W dniu 30 września 2024 roku odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego i doposażonego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz współpracujących Pracowni Diagnostycznych: Pracowni Diagnostyki Obrazowej, Pracowni Endoskopii i Centralnej Sterylizatorni. W uroczystości udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm Jacek Bogucki, Wicewojewoda Podlaski Paweł Krutul, Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Karol Pilecki, Zastępca Dyrektora POW NFZ Anna Andraka, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński oraz Radni Powiatu, Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu wysokomazowieckiego, będący członkami Rady Społecznej Szpitala, Pracownicy Szpitala i inni zaproszeni goście.

Zadanie dofinansowano z Funduszu Medycznego w ramach konkursu o „Dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR”. Dysponentem Funduszu Medycznego jest Ministerstwo Zdrowia.

Ogólna wartość zadania –  11 038 410,00 zł
Wartość dofinansowania – 10 545 900,00 zł
Środki własne – 492 510,00 zł

Celem głównym zadania było zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa w przypadku stanu zagrożenia życia i zdrowia. Zakup sprzętu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz przygotowanie infrastruktury pracowni współpracujących z SOR pozwolą na podniesienie jakości usług, usprawnienie realizacji świadczonych usług, poprawę efektów zdrowotnych, skrócenie czasu oczekiwania na udzielenie świadczenia oraz zapewnienie odpowiednich standardów leczenia pacjentów SOR.

• 30 wrzesień 2024 16:52