OTWARCIE NOWEGO ODDZIAŁU REHABILITACYJNEGO W KRZYŻEWIE

W dniu 20.04.2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie nowo utworzonego Oddziału Rehabilitacyjnego w Krzyżewie. Dzięki zawarciu umowy z NFZ będą tam świadczone usługi, których dotychczas nasz Szpital nie miał w swojej ofercie. W uroczystym otwarciu i poświęceniu wyremontowanych pomieszczeń udział wzięli przedstawiciele władz rządowych oraz samorządowych, m.in. Alesandra Szczudło – Poseł RP, Jarosław Zieliński – Poseł RP; Jacek Bogucki - Senator RP, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Jerzy Leszczyński Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Maciej Bogdan Olesiński - Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Anna Andraka - Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu oraz Radnymi Powiatu, Ks. Prałat Ryszard Niwiński – Dziekan Wysokomazowiecki, Ks. Zdzisław Dylnicki – Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach, ks. Andrzej Chilicki Kapelan Szpitala, Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu wysokomazowieckiego będący członkami Rady Społecznej Szpitala z terenu powiatu wysokomazowieckiego, Dyrektorzy i kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, Pracownicy Szpitala i inni zaproszeni goście.

Remont generalny oraz dostosowanie pomieszczeń budynku w Krzyżewie zostały wykonane w 2015 w ramach projektu zrealizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Natomiast wyposażenie Oddziału Rehabilitacyjnego oraz prace dostosowujące pomieszczenia do wymagań przepisów prawnych w zakresie świadczeń rehabilitacyjnych zostały pokryte ze środków własnych Szpitala.

W Oddziale Rehabilitacyjnym będzie realizowana kompleksowa rehabilitacja ogólnoustrojowa osób ze schorzeniami i dysfunkcjami narządu ruchu, po przebytych urazach, leczeniu operacyjnym oraz w przypadku zaostrzeń przewlekłych chorób narządu ruchu, a także wszystkim innym pacjentom wymagającym rehabilitacji oraz pomocy w powrocie do zdrowia. W trakcie pobytu, w ramach rehabilitacji stacjonarnej, pacjenci będą korzystali ze specjalistycznych porad lekarskich oraz z szerokiego zakresu zabiegów rehabilitacyjnych. Terapię poprowadzą wykwalifikowani fizjoterapeuci, w celu uzyskania jak najlepszych efektów i poprawy kondycji Pacjenta.

Nowo otwarty Oddział będzie służył przede wszystkim dla mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego, ale również dla pacjentów spoza powiatu, jako uzupełnienie kompleksowej opieki nad pacjentem w procesie rekonwalescencji i powrotu do pełnej sprawności.

Podczas uroczystości związanych z otwarciem nowego Oddziału Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, w imieniu społeczności Powiatu Wysokomazowieckiego podziękował Pani Dyrektor Szpitala Bożenie Grotowicz za dotychczasową współpracę w dziedzinie ochrony zdrowia, w tym wspólną walkę z pandemią COVID-19 oraz wszelką pomoc i życzliwość przy powstaniu Oddziału Rehabilitacyjnego w Krzyżewie.

• 20 kwiecień 2022 16:27