NOWY APARAT RENTGENOWSKI

Pracownia Diagnostyki Obrazowej Szpitala Ogólnego doczekała się kolejnej modernizacji oraz wymiany kilkunastoletniego klasycznego aparatu na nowy, wysokiej klasy, w pełni cyfrowy, ogólnodiagnostyczny aparat rentgenowski Definium 656HD produkcji GE HealthCare. Tym samym stała się jedną z najnowocześniejszych w regionie, by naszym Pacjentom zaoferować bardzo wysoką jakość badań. Nasz najnowszy aparat RTG jest wyposażony w najwyższej światowej klasy technologie, uwzględniające algorytmy sztucznej inteligencji. Ten nowoczesny system rentgenowski wspomaga pracę naszych techników i staje się ich asystentem.

Posiada najnowsze techniki obrazowania takie jak:

- Obrazowanie dwuenergetyczne w badaniach klatki piersiowej dla dwóch wartości energii w czasie nie przekraczającym 160 milisekund.  Generuje trzy obrazy: obraz kości, obraz tkanek miękkich bez kości (płuca) oraz obraz klasyczny - co zapewnia możliwość detekcji anomalii, które mogły zostać przesłonięte lub być niewidoczne na zdjęciu tradycyjnym.

- Critical Care Suite to pierwsza na świecie aplikacja oparta o algorytm sztucznej inteligencji w systemach rentgenowskich,  w procesach wykrywania przypadków odmy opłucnej.

- Zaawansowana aplikacja do automatycznego łączenia obrazów Auto Paste rozszerzona o opcję Auto Spine, zapewnia  wykonanie badań sylwetkowych kończyn dolnych oraz kręgosłupa.

- VolumeRAD z redukcją artefaktów metalicznych to system cyfrowej tomosyntezy, który   umożliwia uzyskanie wielopoziomowych warstw obrazów, danych podobnych do badania tomograficznego przy bardzo niewielkich poziomach dawek promieniowania.

- Redukcja artefaktów metalicznych (MAR – Metal Artifact Reduction) zapewnia niespotykaną dotąd jakość obrazów i pewność kliniczną.

- Połączenie detektorów FlashPad™, zaawansowanych aplikacji tworzenia obrazów oraz  oprogramowania przetwarzania obrazów Helix™, sterowanego sztuczną inteligencją  minimalizuje dawki promieniowania pacjentowi, a radiologom ułatwia  podejmowanie trafnych decyzji klinicznych.

Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy do skorzystania z naszych usług w nowoczesnej, doskonale wyposażonej, a przede wszystkim bezpiecznej pracowni rentgenowskiej, która znajduje się na 1 piętrze naszej placówki.

• 1 październik 2024 14:56