ĆWICZENIA SYMULUJĄCE ZDARZENIE MNOGIE

W dniu 08.09.2024 r. Szpitalny Oddział Ratunkowy naszego Szpitala, przeprowadził wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem ćwiczenia symulujące zdarzenie mnogie.

Do Szpitala przywieziono 3 poszkodowanych z wypadku drogowego. Po przeprowadzeniu segregacji medycznej, 1 osobę zakwalifikowano do natychmiastowej pomocy (kolor czerwony), 1 osoba wymagała pilnej pomocy (kolor żółty) i 1 osoba – pomoc odroczona (kolor zielony).  W trakcie ćwiczeń personel medyczny pracujący w SOR, mógł praktycznie sprawdzić skuteczność działań opisanych w procedurze „Postępowanie na wypadek wystąpienia zdarzenia mnogiego, masowego lub katastrofy” oraz miał możliwość na doskonalenie umiejętności z zakresu segregacji poszkodowanych podczas tego typu zdarzeń.

Podziękowania za wspólne ćwiczenia składamy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. Liczymy na dalszą współpracę.

Serdecznie dziękujemy personelowi Szpitala za zaangażowanie i udział w ćwiczeniach.

• 10 wrzesień 2024 14:47