ZAKOŃCZENIE PRZEBUDOWY ZABYTKOWEGO BUDYNKU ZAKŁADU OPIEKUŃCZO-LECZNICZEGO W CIECHANOWCU

12 grudnia 2022 roku odbyła się uroczystość zakończenia inwestycji przebudowy zabytkowego budynku Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Ciechanowcu, która rozpoczęła się na początku 2022 roku.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz rządowych oraz samorządowych, m.in. Poseł na Sejm RP Stefan Krajewski, Ewa Feszler Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Agata Dyszkiewicz Zastępca Dyrektora ds. Świadczeniobiorców i Służb Mundurowych Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński oraz Radni Powiatu, ks Kanonik Tadeusz Kryński Dziekan Ciechanowiecki, ks. Bogusław Wasilewski – Proboszcz Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pobikrach,  Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu wysokomazowieckiego będący członkami Rady Społecznej Szpitala, Dyrektorzy i kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, Pracownicy Szpitala i inni zaproszeni goście.

Historia budynku sięga XIX wieku. Od 1  czerwca  1975  r. funkcjonował w tym miejscu Szpital  Rejonowy  w  Ciechanowcu, z dniem 31 grudnia 2000 r. powstał  30 łóżkowy Zakład  Pielęgnacyjno  -  Opiekuńczy, który z dniem 04 października 2005 r. został przekształcony w Zakład Opiekuńczo – Leczniczy.

Placówka prowadzi opiekę całodobową, obejmującą świadczenia o charakterze pielęgnacyjnym, opiekuńczym i rehabilitacyjnym z uwzględnieniem kontynuacji leczenia farmakologicznego  i dietetycznego dla pacjentów nie wymagających leczenia szpitalnego. Zakład obecnie dysponuje 68 łóżkami.

W 2017 roku przeprowadzono renowację zewnętrznej, zabytkowej części obiektu. Inwestycja kosztowała ok. 700 tys. zł na co samorząd otrzymał wsparcie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W 2022 roku przyszedł czas na remont wnętrza budynku. W ramach inwestycji wyremontowano wszystkie piętra, zaadaptowano nieużytkowane dotąd poddasze, wykonano na nowo wszystkie instalacje oraz klimatyzację pomieszczeń i wyposażono budynek. Koszt inwestycji wyniósł ponad 8 mln zł. Środki na remont pozyskał powiat wysokomazowiecki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

• 13 grudzień 2022 11:25