SZKOLENIE FIZJOTERAPEUTÓW - TERAPIA MANUALNA

TERAPIA MANUALNA W OBRĘBIE KRĘGOSŁUPA LĘDŻWIOWEGO,

MIEDNICY I BIODER

W dniach 12 -13 czerwca 2021 roku w Pracowni Rehabilitacji Leczniczej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się szkolenie dla fizjoterapeutów „Terapia manualna w obrębie kręgosłupa lędźwiowego, miednicy i bioder”. Podczas części teoretycznej zostały zgłębione zagadnienia diagnostyki oraz związków przyczynowo-skutkowych dysfunkcji w omawianym odcinku kręgosłupa i miednicy. Dzięki intensywnej części praktycznej uczestnicy poznali jak w sposób szybki, skuteczny i co najważniejsze bezpieczny zaplanować i podjąć terapię w rejonie będącym przyczyną dolegliwości. Uczestnicy szkolenia poznali praktyczne sposoby terapii dysfunkcji mięśniowo-powięziowych, szczególnie przydatne testy do oceny stanu funkcjonalnego odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa i stawów w obrębie miednicy.

Podjęte działania Dyrekcji na rzecz rozwoju pracowników i pomoc w podnoszeniu kompetencji zawodowych przyczynią się do poprawy, jakości świadczonych usług dla Pacjentów naszego Szpitala.

• 16 czerwiec 2021 14:04