Zakończenie inwestycji rozbudowy i modernizacji Szpitala

25 listopada 2022 roku odbyła się uroczystość zakończenia inwestycji IV etapu rozbudowy i modernizacji Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz rządowych oraz samorządowych, m.in. Senator RP Jacek Bogucki, Poseł na Sejm RP Aleksandra Łapiak, Wiceminister Edukacji i Nauki Poseł na Sejm RP Dariusz Piontkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Poseł na Sejm RP Adam Andruszkiewicz, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Maciej Bogdan Olesiński Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński oraz Radni Powiatu, Prałat Ryszard Niwiński Dziekan Wysokomazowiecki, ks. Edward Łapiński – Proboszcz Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem,  Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu wysokomazowieckiego będący członkami Rady Społecznej Szpitala, Dyrektorzy i kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, Pracownicy Szpitala i inni zaproszeni goście.

Szpital w obecnej lokalizacji oddano do użytku w 1953 roku jako nowy, dobrze wyposażony obiekt  szpitalny z 230  łóżkami i 4 podstawowymi  oddziałami: wewnętrznym, dziecięcym, chirurgicznym  i  położniczo - ginekologicznym. Był  to  jeden  z najnowocześniejszych  szpitali  powiatowych  w  województwie  białostockim, który  znajdował  się  na  liście  Ministerstwa  Obrony  Narodowej. W przyszłym roku Szpital będzie obchodził 70-lecie istnienia.

Obecnie Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem dysponuje 169 łóżkami. W strukturze organizacyjnej Szpital posiada następujące Oddziały: Anestezjologii i Intensywnej Terapii z Blokiem Operacyjnym,  Pediatryczny, Neonatologiczny, Położniczo-Ginekologiczny, Chirurgiczny Ogólny, Urazowo-Ortopedyczny, Szpitalny Oddział Ratunkowy,  Rehabilitacyjny oraz Rehabilitacji Pulmonologicznej w Krzyżewie. Łącznie na Oddziałach szpitalnych  hospitalizowanych jest rocznie7 tys. pacjentów.

IV etap inwestycji rozbudowy i modernizacji Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczął się w 2019 r. Wyremontowano i zmodernizowano wszystkie oddziały szpitalne, poradnie, laboratorium, aptekę i wszystkie pracownie. Koszt inwestycji wyniósł blisko 23 mln zł: z czego 11.4 mln zł pochodzi z budżetu państwa oraz po 6 mln zł z samorządu powiatowego i budżetu Szpitala.

Ponadto wykonano klimatyzację pomieszczeń szpitalnych i wyposażono wyremontowane oddziały. Koszt tego wyniósł blisko 5 mln zł, z czego dotacje samorządowe wyniosły 1,6 mln zł, a Szpital z własnych środków przeznaczył na ten cel 3.4 mln zł.

Wszystkie podejmowane działania i inicjatywy mają na celu podniesienie standardów świadczonych usług oraz zwiększenie ich dostępności dla mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego w myśl misji Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem tj.

„Odpowiedzialna, przy wzajemnym zaufaniu, posługa osobie chorej”.

Z okazji uroczyści zakończenia inwestycji Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński przesłał list.

• 28 listopad 2022 18:03