Uroczystość wręczenia odznaczeń Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 21 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – złotych medali za długoletnią służbę pracownikom Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Odznaczenie wręczył Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski w obecności Starosty Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego, Radnych Powiatu oraz pracowników Szpitala. Zgromadzonych gości i pracowników przywitała Pani Dyrektor Bożena Grotowicz.

Na podstawie Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 18 października 2023 roku o nadaniu odznaczeń Złotym Medalem za długoletnią służbę uhonorowani zostali:

1. Lidia Truskolaska - Koordynator Oddziału Pediatrycznego,
  2. Gerard Pogorzelski - Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej,
  3. Jarosław Szymczuk - Koordynator Oddziału Chirurgicznego Ogólnego,
  4. Mirosława Wyszyńska – lekarz specjalista neonatolog,
  5. Agnieszka Jamiołkowska – lekarz specjalista Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego,
  6. Zofia Kuryło-Kotowska – lekarz specjalista chorób płuc,
  7. Katarzyna Krasowska-Woroszył- lekarz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii,
  8. Marek Dudziuk – lekarz specjalista chirurgii ogólnej,
  9. Włodzimierz Kruszewski – lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
  10. Wiesława Gołaszewska – pielęgniarka Oddziału Chorób Wewnętrznych,
  11. Barbara Szamreta– pielęgniarka Oddziału Chorób Wewnętrznych,
  12. Alina Perkowska – pielęgniarka Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej,
  13. Lilla Kochaniec- pielęgniarka Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej,
  14. Dorota Tkacz - pielęgniarka Pracowni Endoskopii,
  15. Jolanta Kuczyńska - pielęgniarka Oddziału Ginekologicznego i Położniczo-Noworodkowego,
  16. Elwira Kamińska – pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,
  17. Ewa Mazurkiewicz - pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,
  18. Jolanta Stankiewicz – pielęgniarka Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii,
  19. Ewa Stypułkowska - pielęgniarka Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii,
  20. Ludmiła Dworakowska - pielęgniarka Bloku Operacyjnego,
  21. Małgorzata Kulesza - pielęgniarka Oddziału Pediatrycznego,
  22. Ewa Powojska - starszy technik analityki medycznej Medycznego Laboratorium Diagnostycznego,
  23. Dorota Zieleniewska – starszy technik analityki medycznej Medycznego Laboratorium Diagnostycznego,
  24. Jarosław Sienicki– starszy fizjoterapeuta Pracowni Rehabilitacyjnej,
  25. Renata Sosnowska - technik elektroradiologii Pracownia Diagnostyki Obrazowej,
  26. Adam Ogrodnik – technik elektroradiologii Pracownia Diagnostyki Obrazowej,
  27. Teresa Tenderenda – kierownik Działu Kadr i Płac,
  28. Jolanta Ignaczuk- zastępca głównego księgowego,
  29. Grażyna Gołaszewska – rejestratorka medyczną Centralnej Rejestracji,
  30. Elżbieta Skowrońska – rejestratorka medyczna Centralnej Rejestracji,
  31. Izabela Michalska – dietetyk Szpitala,
  32. Dorota Kozikowska – pracownik Działu Żywienia,
  33. Iwona Kamińska – pracownik Grupy Sprzątającej,
  34. Joanna Nowacka - pracownik Grupy Sprzątającej,
  35. Lech Popławski – pracownik Działu Technicznego i Nadzoru nad Aparaturą Medyczną.

Medal za Długoletnią Służbę to odznaczenie  za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Przyznane wyróżnienia są dowodem uznania osiągnięć oraz włożonego wysiłku i zaangażowania  w służbę na rzecz drugiego człowieka.

Gratulujemy wyróżnionym, jednocześnie wyrażając wdzięczność za włożony trud i zaangażowanie w służbę na rzecz drugiego człowieka oraz Szpitala przez ponad 30 lat pracy zawodowej.

Dziękujemy wszystkich za obecność.

• 22 listopad 2023 12:42