SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE W SEZONIE 2022/2023

W związku z rozpoczęciem sezonu grypowego i dostępem do szczepień w sezonie 2022/2023 informujemy, że w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem w gabinecie szczepień Podstawowej Opieki Zdrowotnej istnieje możliwość wykonania bezpłatnej usługi  szczepienia przeciw grypie. W realizacji szczepienia z wykorzystaniem szczepionki przeciw grypie, pacjent  dokonuje jej zakupu w Aptece ogólnodostępnej na zasadach ogólnych – zakup na podstawie recepty wystawionej przez lekarza, a następnie zgłasza się do gabinetu szczepień- punkt szczepień przy POZ w Szpitalu Ogólnym ul. Szpitalna 5.

Zarówno przy szczepieniu z wykorzystaniem szczepionki refundowanej, jak też w przypadku realizacji szczepienia pełnopłatnego, recepta jest bezwzględnie konieczna.

NFZ finansuje proces kwalifikacji do szczepienia i samo podanie szczepionki.

Szczepionki przeciw grypie w sezonie 2022/2023 będą dostępne:

• w ramach refundacji:

– bezpłatnie - osobom w wieku 75+ oraz kobietom w ciąży,

– z 50% refundacją osobom w wieku 65+, dzieciom po ukończeniu 6 miesiąca życia, osobom w wieku 18 – 65 lat z dodatkowymi chorobami.

• pozostałym grupom – odpłatnie (koszt preparatu).

Wykonanie szczepienia będzie odnotowane w Elektronicznej Karcie Szczepień.

Szczepienia przeciw grypie powinny być zalecane i wykonywane przez cały sezon jesienno-zimowy. Optymalny czas szczepienia przeciw grypie powinien mieć miejsce przed rozpoczęciem okresu zwiększonej zachorowalności na grypę, który w Polsce występuje od stycznia do marca.

* osobom w wieku powyżej 75. roku życia w ramach refundacji aptecznej bezpłatnie dostępny będzie w ramach listy 75+ preparat VaxigripTetra.

Rejestracja  na szczepienie -  tel:  86 4775431

lub bezpośrednio w rejestracji POZ Szpitala.

• 2 wrzesień 2022 15:51