OTWARCIE PRACOWNI FIZJOTERAPII W CIECHANOWCU

W dniu 10 października 2022 roku uroczyście otwarto Pracownię Fizjoterapii w Ciechanowcu, funkcjonującą jako część Struktury Organizacyjnej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Jest tam prowadzona rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach ambulatoryjnych.

w uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz rządowych oraz samorządowych, m.in. Poseł RP Aleksandra Łapiak, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Maciej Bogdan Olesiński - Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu oraz Radnymi Powiatu, Ksiądz kanonik Tadeusz Kryński Dziekan Ciechanowiecki, Burmistrzowie i  Wójtowie z terenu powiatu wysokomazowieckiego będący członkami Rady Społecznej Szpitala z terenu powiatu wysokomazowieckiego, Pracownicy Szpitala.

Remont pomieszczeń przy ul. 11 Listopada 5a był możliwy dzięki zaangażowaniu Burmistrza Ciechanowca oraz Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. W wyremontowanym budynku pacjenci będą mogli korzystać ze świadczeń zdrowotnych z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego personelu medycznego. Pracownicy nowo otwartej pracowni będą wykonywali wielokierunkowe zabiegi w ramach: hydroterapii, kinezyterapii, elektroterapii, ultradźwięków, światłoterapii, masaży leczniczych, magnetorerapii, krioterapii. Sprzęt medyczny do Pracowni został zakupiony częściowo przez Burmistrz Ciechanowca                       na kwotę 100 tyś. oraz ze środków Szpital również na kwotę ok. 100 tyś.

Jest to trzecie miejsce na terenie powiatu wysokomazowieckiego, obok Wysokiego Mazowieckiego i Czyżewa, gdzie Szpital świadczy usługi rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych. Dzięki otwarciu Pracowni Rehabilitacji w Ciechanowcu zwiększy się dostępność do świadczeń rehabilitacyjnych w całym powiecie, a w konsekwencji skróci to czas oczekiwania pacjenta na zabiegi.

Wyremontowane pomieszczenia Pracowni poszerzają zakres świadczonych usług przez Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem szczególnie dla mieszkańców Miasta i Gminy Ciechanowiec, ale i całego Powiatu Wysokomazowieckiego.

• 11 październik 2022 14:46