OTWARCIE PORADNI GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC

W ramach kontynuacji inwestycji związanej z modernizacją Szpitala, w dniu 30.05.2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie wyremontowanej Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc. Zadanie zostało zrealizowane w większości dzięki dofinansowaniu przez Organ Założycielski czyli Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz w pozostałej części ze środków własnych Szpitala. W uroczystości udział wzięli m.in. Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński, Wójtowie i Burmistrzowie z terenu powiatu wysokomazowieckiego będący członkami Rady Społecznej Szpitala, Radni powiatu wysokomazowieckiego oraz pracownicy Szpitala. Poradnie Szpitala stanowią nieodłączny element podczas kompleksowej opieki nad pacjentem. Podstawowym zadaniem Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc jest diagnostyka i leczenie chorób  w obrębie układu oddechowego w trybie ambulatoryjnym, przygotowanie do zabiegów diagnostycznych, kierowanie do planowego leczenia szpitalnego , konsultacje w okresie przed i po szpitalnym, prewencja schorzeń pneumologicznych i gruźlicy płuc, i ich powikłań. Rola Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc jest szczególnie niezbędne w ostatnim czasie związanym z pandemią Covid-19 i powikłaniami po przebytej chorobie. Zmodernizowane pomieszczenia oraz sprzęt w jaki została wyposażona Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc jest kolejnym krokiem do podwyższenia jakości świadczonych usług medycznych w naszym Szpitalu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.