OTWARCIE ODDZIAŁU WEWNĘTRZNEGO

W ramach kontynuacji inwestycji „Rozbudowa i modernizacja Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem” w dniu 13.07.2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie wyremontowanej drugiej części Oddziału Chorób Wewnętrznych. Pierwszy etap modernizacji tego Oddziału przeprowadzono w 2021 r.

W uroczystości udział wzięli m.in. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński, Dziekan ds. nauk społecznych, medycznych i nauk o zdrowiu Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży dr inż. Piotr Ponichtera, będący członkami Rady Społecznej Szpitala Wójtowie i Burmistrzowie z terenu powiatu wysokomazowieckiego, Radni powiatu wysokomazowieckiego oraz Pracownicy Szpitala.

W Oddziale Chorób Wewnętrznych realizowane są świadczenia opieki zdrowotnej w zakresach: choroby wewnętrzne, choroby płuc oraz choroby płuc specjalistyczne. Oddział posiada salę intensywnego nadzoru kardiologicznego z pełnym wyposażeniem, Pracownię Badań Wysiłkowych oraz Pracownię Bronchoskopii. Ponadto znajduje się na liście Ministra Zdrowia jednostek organizacyjnych prowadzących specjalizację z chorób wewnętrznych na obszarze kraju.

Zmodernizowane pomieszczenia Oddziału przyczynią się do podniesienia jakości udzielanych świadczeń, jak i poczucia bezpieczeństwa pacjentów oraz komfortu pracy personelu medycznego.