NAGRODA I WYRÓŻNIENIE DLA SZPITALA W KONKURSIE "Bezpieczny Szpital Przyszłości - INSPIRACJE 2021".

W dniu 29.09.2022 r. Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński oraz Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Bożena Grotowicz wzięli udział w Gali wręczenia nagród konkursu "Bezpieczny Szpital Przyszłości - INSPIRACJE 2021". Uroczystość odbyła się w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Szpital do konkursu "Bezpieczny Szpital Przyszłości - INSPIRACJE 2021" zgłosił dwa projekty tj. ,,Wysoka efektywność leczenia operacyjnego raka tarczycy" i "Wykorzystanie energii odnawialnej w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Ciechanowcu". W kategorii "Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego" nasz Szpital zajął 5 miejsce w Polsce , a w kategorii "Innowacyjny szpital - zarządzanie" został finalistą.

Od 2017 Oddział Chirurgiczny Ogólny Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem jest wiodącym w kraju ośrodkiem leczącym operacyjnie raka tarczycy. Każdego roku przeprowadza się ponad 100 radykalnych operacji, co plasuje ośrodek w pierwszej dziesiątce wszystkich polskich szpitali według raportów dostępnych na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia. Ilość operacji przytarczyc wykonywanych w Oddziale Chirurgicznym Ogólnym ma istotne znaczenie jeśli chodzi o leczenie pacjentów zarówno z regionu województwa podlaskiego, jak i całego kraju. Wykorzystanie najnowocześniejszego sprzętu oraz metod leczenia wpisuje się w politykę zwiększającą efektywność leczenia pacjentów oraz zmniejszenie obciążeń społecznych z tytułu czasowej lub stałej niezdolności do pracy.

Szpital zainwestował także w systemy energii odnawialnej. To nie tylko obniżyło koszty energii elektrycznej, zwiększyło dywersyfikację źródeł energii, ale również spowodowało zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych związków chemicznych oraz poprawę jakości powietrza. W dłuższej perspektywie przełoży się to na poprawę zdrowia mieszkańców oraz wzrost bezpieczeństwa ekosystemów.

• 29 wrzesień 2022 16:16