Ćwiczenia próbnej ewakuacji Szpitala

22 listopada 2023 r. przeprowadzono wspólne ćwiczenia próbnej ewakuacji Szpitala. W działaniach uczestniczył personel Szpitala oraz powiadomione służby ratunkowe: Państwowa  Straż Pożarna i Policja. Scenariusz wspólnych działań zakładał przeprowadzenie czynności związanych z ewakuacją pacjentów i personelu medycznego, mienia oraz dokumentacji medycznej w związku z pożarem, który powstał na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznym w pomieszczeniu gospodarczym. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do stopienia a następnie zapłonu przewodu elektrycznego, następnie pożar przeniósł się  na magazynowane w pomieszczeniach materiały.

Celem wspólnych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w zakresie wymiany informacji z organami nadrzędnymi oraz współdziałanie i koordynacja działań wszystkich służb w przypadku wystąpienia podobnych sytuacji, a tym samym wypracowanie algorytmów postępowania i sposobu działania wszystkich służb biorących udział w ćwiczeniach. Po zakończonych działaniach omówiono procedury stosowane podczas takiej sytuacji, a także wymieniono się spostrzeżeniami w związku z problemami jakie mogą powstać na wypadek realnego zagrożenia pożarem. Tego typu ćwiczenia są niezbędne celem wypracowania schematu postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia, podniesienia świadomości pracowników Szpitala nt. sposobu postępowania a także wskazania elementów procedury ewakuacji do dopracowania.

Dziękujemy za współpracę i zaangażowanie funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem oraz funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Dziękujemy również za zaangażowanie personelowi naszego Szpitala.

• 24 listopad 2023 11:27